Jak správně vybrat vchodové dveře

Bydlení si bezesporu všichni zařizujeme tak, aby nám vytvořilo příjemné prostředí pro každodenní život. Nikdo z nás se při tom ale neubrání úvahám, jak ten který komponent našeho „hnízda“ osloví případnou návštěvu. Největší výstavní skříní je přirozeně obývací pokoj a kuchyně. Pak je tu ale ještě jeden, ne tak nápadný, a přitom velmi důležitý prvek – vchodové dveře.

TTK CZ – vchodové dveře

První dojem na příchozího

Vchodové dveře jsou vůbec první součástí, se kterou přijde návštěvník do kontaktu. Styl, barva, materiál, tuhost kliky a další detaily na příchozího podvědomě působí. Masivní dřevěné dveře například navozují pocit bezpečného, pevného, málo přístupného místa. Skleněná výplň zase dokáže říci hodně o otevřenosti domácnosti a o tom, jak pečlivě si obyvatelé hlídají své soukromí. Příjemný stisk kliky je něco jako podaná ruka příchozímu. Přestože nás při výběru dveří zajímá hlavně cena, výdrž a technické parametry, neměli bychom podcenit ani jejich „message“.

TTK CZ – vchodové dveře s prosklením

Materiály

První rozhodnutí směřuje k materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Základní volbu tvoří dřevo, hliník a plast. Prim hraje stále dřevo, které se navíc dá například s hliníkem kombinovat tak, že jádro zůstane dřevěné hlavně kvůli izolaci. Celodřevěné dveře samozřejmě potěší hřejivým vzhledem a možností zdobení v podobě měkkých lamin.

Zasklít či nezasklít

Skleněné či plastové osazení dveří je v současnosti natolik kvalitní, že izolační vlastnosti prosklených a neprosklených dveří jsou víceméně stejné. Nezbývá tedy, než se poradit se ženou, jestli má dovnitř vidět jen ten, komu ona otevře, anebo jestli chce rodina ukázat světu svou otevřenost.

Kde vybírat

Dveře stejně jako okna jsou důležitou funkční i estetickou součástí domu. Pokud nechceme experimentovat, je nejlepší cesta obrátit se na zavedené značky s vyzkoušenou technologií a pokud možno co nejširším výběrem zboží. Dobrou volbou, která splňuje obojí, může být například společnost TTK CZ, tradiční výrobce dřevěných oken a vstupních dveří.

Kromě výborných zkušeností s kvalitou zboží a přístupem firmy k zákazníkům je výhodou i to, že na stejné adrese poradí i v případě, že hledáte kvalitní a cenově dostupná dřevěná okna.

Poptávkový formulář
Služby
Vybrané reference

Přečtěte si zajímavosti z oboru stavebnictví a zateplování.

Poptávkový formulář
 

cforms contact form by delicious:days