Zateplení fasád

Specializujeme se na kontaktní zateplovací systémy a provětrávané fasády. Provádíme zateplení fasád na všech typech staveb od panelových domů, přes bytové domy až po novostavby. V moderní době jde technologie zateplování budov neustále vpřed, a proto se fasádní omítky dělají z čím dál lepších materiálů, které splňují vyšší a vyšší technologické nároky stavařů i uživatelů. Abychom dosáhli vysoké kvality, spolupracujeme výhradně s dodavateli materiálu renomovaných výrobců, a proto můžeme vždy poradit nejvhodnější materiál dle nároků, jaké na něj klient bude klást.

K primárním funkcím fasády patří především ochrana před všemi vnějšími vlivy (vlhkostí, deštěm, slunečním zářením, větrem ad.), zabránění vniku vody do objektu a distribuce vlhkosti z objektu.

Zateplení fasád se týká všech budov

Zateplování budov se týká jak nově postavených budov, tak starších zástaveb – panelové, bytové, administrativní či historické budovy, a přináší jejich obyvatelům hned několik pozitiv. Jako hlavní pozitivní vlastnost zateplování budov je výrazné snížení nákladů za energie a vytápění. Druhá podstatná výhoda je viditelný moderní vzhled fasády domu či budovy. Nemluvě o snížení rizika vzniku vlhkých zdí, plísní, prodloužení životnosti fasády a zvýšení hodnoty budovy na realitním trhu. Věděli jste například, že správně zateplená budova má daleko lepší a větší akustickou bariéru a lépe odolá povětrnostním podmínkám a vlivům, jako je mráz, déšť či tropická horka? Zjistěte si i další výhody zateplení fasád, nebo si přečtěte něco málo o metodách, jakými lze budovy zateplovat.

Proč zateplování budov?

7 důvodů, proč provést zateplení fasád, ať již u panelového domu, bytového domu nebo u novostaveb. K hlavním důvodům, proč do zateplení fasád investovat, patří zejména:

  • snížení energetických nároků na vytápění objektů
  • zlepšení tepelně-technických vlastností obvodových stěn, díky zateplení fasády
  • zvýšení ochrany nosných konstrukcí objektu
  • snížení nepříznivého zatížení životního prostředí

Další důvody zateplení fasád si můžete přečíst v samostatném článku.

Zateplení fasád a další činnosti

Při zateplování fasády je dobré provést také současnou výměnu či rekonstrukci oken, vstupních portálů, dveří, izolaci střechy. Proč? Protože všemi těmito otvory Vám může unikat teplo a tím pádem se zvyšují náklady za vytápění. Myslete při zateplování fasád také na tyto úkony. Jedině dokonale těsnící okna, dveře a další prostory zajistí spolu se zateplenou fasádou kýžený efekt. Zateplujeme i historické fasády.

Při zateplování fasády kontaktujte specializovanou stavební firmu. Obraťte se na odborníky – obraťte se na nás!

Co pro Vás můžeme udělat?

Vyplňte náš krátký formulář, a my se Vám ozveme nazpět s navrhovaným postupem a předběžnou kalkulací.