Proč se provádí zateplování fasád panelových domů?

Říká se, že kvalitním a správně provedeným zateplením fasády lze ušetřit 30-60 % nákladů na vytápění. Zároveň se zamezí pronikání hluku z rušné silnice. V neposlední řadě jsou důležitými funkcemi fasády ochrana před nepříznivými vnějšími vlivy a zabránění vnikání vody do objektu, která by se následně projevila vzlínající vlhkostí.

Důvody, proč ano

Jak již bylo nastíněno, zateplování fasád domů má řadu praktických a ekonomických funkcí. Pojďme se podrobně podívat na to, v čem spočívají hlavní výhody zateplení. V prvé řadě je třeba zmínit, že zateplit lze jak novostavbu, tak starší objekty, jimiž mohou být rodinné a panelové domy, komerční, administrativní či historické budovy. Prvním velkým bonusem nové fasády je viditelné omlazení a zlepšení vzhledu domu. Zateplování fasád domů jde velmi často ruku v ruce i s kompletní výměnou oken, vstupních dveří nebo renovací střechy. Uvažujete-li nad prodejem bytu v daném objektu, budete mít mezi konkurencí nespornou výhodu. Právě na zateplení a kompletní rekonstrukci panelového domu řada zájemců slyší.

Rozlučte se s hlukem a vlhkostí

Zateplování fasád domů zajišťuje vysokou ochranu stavby před povětrnostními vlivy, jimiž jsou mráz, déšť, vítr a sluneční záření. Díky tomu dojde k eliminaci tepelných mostů a souvisejícího vzniku kondenzace. Ve svém bytě si tak užijete zdravé prostředí, v němž se nenachází škodlivá plíseň. Rovněž uvítáte zvýšení tepelně-izolačních vlastností obvodových stěn, které přispívají ke zlepšení mikroklimatu zatepleného objektu. Na závěr je třeba zmínit výraznou finanční úsporu, jež bude patrná hned při prvním vyúčtování za energie. Kvalitní izolace se postará o to, že už nebude třeba místnosti tolik vytápět. Také už nebude docházet k nežádoucímu unikání tepla, a vy díky tomu nebudete vyhazovat peníze oknem.