Nevyhazujte peníze za vytápění oknem

Zateplení fasády Také se Vám vždy při ročním vyúčtování protočí panenky? Stále se zvyšující náklady za elektřinu a plyn zatěžují nejenom naše nervy, ale také peněženku. Roční náklady za vytápění v rodinném domě jsou v průměru 25 tisíc korun, v panelovém domě je cena nižší, a to až 12 tisíc korun za rok. Pokud chcete ušetřit, nezbývá Vám jiné řešení, než je investice do zateplení fasády.

Dva způsoby, jak ušetřit za vytápění

Existují dvě varianty, jak omezit výdaje za vytápění. Jednou z nich je, že přestanete topit, teple se obléknete a budete s drkotajícími zuby čekat na první jarní paprsky. Druhá, chytřejší varianta je zateplení fasád na Vašem domě, výměna starých profukujících oken a další úpravy domu. Energii lze ušetřit také vytápěním alternativními způsoby, jako jsou tepelná čerpadla nebo solární panely. Tyto způsoby ovšem nejsou vhodné pro panelové domy a využívá je jen minimum lidí.

Náklady vložené do zateplování budov jsou zpět do pár let

Zateplení fasády Investice do zateplení fasád se může zdát v prvopočátku vysoká, nicméně díky úspoře za vytápění se náklady spojené se zateplením domů vrátí jejich obyvatelům téměř okamžitě, a to v průběhu 3–5 let. Kromě finančních úspor má zateplení fasády také mnoho dalších plus! Technické výhody zateplené fasády jsou nesporné, protože zateplená fasáda má výborné tepelné i izolační vlastnosti, výrazně snižuje riziko tepelných a energetických ztrát, se zateplenou fasádou taktéž snáze dosáhnete tepelného komfortu. Pokud myslíme ekonomicky, znamená to výrazné snížení nákladů za ohřev vody a vytápění, zvýšení hodnoty budovy na realitním trhu a celkové prodloužení životnosti objektu.

Zateplení fasád zlepšuje podmínky pro život nejenom obyvatelům domu, ale nesmíme opomenout také příznivý vliv na životní prostředí – zateplená fasáda snižuje vznik skleníkového efektu. Vhodné rekonstrukce mohou snížit náklady na vytápění někdy až o 70%. Teď už víte, že nejlepším řešením, jak netopit pánubohu do oken, je zateplení fasád.