Proč zateplení fasád?

Zateplení fasád je obal svislých konstrukcí, které snižují únik tepla z budovy. Zateplené fasády přinášejí okamžitou návratnost vložených prostředků, finanční úsporu na vytápění budovy a disponují mnoha dalšími faktory, ekonomickými výhodami a technickými vlastnostmi.

Zateplení fasád je v současné době stále aktuálnější téma. Zateplení fasád se netýká jen starší zástavby, ale také novostaveb, historických či administrativních budov. Věděli jste, kolik tepla Vám uniká různými částmi domu?

Zateplení fasád a fakta

Kvalitně zateplená fasáda zamezuje vzniku plísní a výskytu vlhkých zdí. Odborná stavební firma vždy navrhne takové zateplení fasád s takovými materiály, aby byla rekonstrukce přímo na míru stavu renovovaného objektu. Obecně lze tvrdit, že zateplení fasád má kladný vliv na celou budovu jak z hlediska ekonomického, tak estetického. Nejen, že ušetříte nemalé peníze za vytápění, ale díky kvalitně provedené a zateplené fasádě se zvýší zájem realitního trhu při prodeji či pronájmu bytu v budově.

Zajímavost o zateplování z odborné literatury

V odborných pramenech se uvádí, že 1 cm silná fasádní polystyrenová deska má stejné tepelně izolační vlastnosti jako:

Než začneme zateplovat…

Před vlastním zateplením budovy je dobré především zjistit, v jakém technickém stavu se dům nebo objekt nachází, jaké jsou jeho energetické parametry, co od zateplení požadujeme a jaké jsou individuální požadavky všech obyvatelů domu a majitelů bytů. Určitě je také dobré promyslet barvu a případnou malbu na nové fasádě. Pokud je Váš dům na sídlišti, je vhodné držet se barevné linie již zrekonstruovaných domů, aby se barvy zbytečně „netloukly“ a nebyly, lidově řečeno, pěstí na oko. Díky mnoha barevným odstínům společně jistě vybereme vhodnou barvu, která pohodlně zapadne do okolního prostředí a Váš dům zároveň odliší od ostatních panelových či bytových domů.

BELSTAV CZ Vám může garantovat komplexní služby při zateplení fasád. S téměř dvacetiletými zkušenostmi na stavebním trhu a s mnoha spokojenými zákazníky jsme se stali jedničkou mezi stavebními společnostmi a rádi o tom přesvědčíme i Vás. Kontaktujte nás!