Historické fasády

Vlastníte památkově chráněnou budovu? Pak jistě ze zkušenosti víte, že každou sebemenší opravu či rekonstrukci musíte řešit s památkáři. Každý stavební zásah musí být povolen právě památkovým ústavem.

Historie si žádá své…

Historické fasády jsou samostatnou kapitolou v oblasti stavebních prací. Především jedná-li se o objekty v památkových zónách a rezervacích, které vyžadují osobitý přístup, jak z hlediska přípravně administračního, tak z hlediska samotné realizace. Naše společnost je schopna zajistit veškeré přípravné práce, vyjádření památkového ústavu, stavební povolení a následnou kolaudaci objektu.

Veškeré úkony jsou prováděny odborníky na historické fasády, kteří jsou držiteli restaurátorské licence od Ministerstva kultury ČR.

Důležitým krokem při přípravě realizace je provedení restaurátorského průzkumu, který přesně určí nejstarší barevnost objektu, použité materiály a rozsah poškození fasády.

Součástí restaurátorského průzkumu je i návrh řešení oprav a návrh materiálů. Tento dokument je pak schvalován pracovníky památkového ústavu.

V současné době je trendem skloubit zachování a rekonstrukci historické fasády se zlepšením kvality bydlení, snížením energetické náročnosti objektu, např. zateplení fasád dvorních částí obvodového pláště.

S námi půjde vše hladce, v případě, že potřebujete pomoci s přípravou i samotnou opravou svého historického domu, neváhejte nás kontaktovat.

Co pro Vás můžeme udělat?

Vyplňte náš krátký formulář, a my se Vám ozveme nazpět s navrhovaným postupem a předběžnou kalkulací.